Dzień z życia kwiaciarki


Patrząc na uśmiechniętą twarz kobiety układającej kwiaty za szybą kwiaciarni, zda się, że praca florystki jest łatwa i przyjemna. Jaka to niby filozofia związać kilka roślin w jeden bukiet i zapakować w celofan?
Prawda jest jednak zupełnie inna. Kwiaciarka wstaje bardzo wcześnie, bo choć kwiaciarnia czynna jest zazwyczaj od godziny 10.00, to właścicielka musi być w niej dużo wcześniej. Najważniejsza jest dostawa kwiatów lub zakup tychże na giełdzie kwiatowej.
Jeśli dzień wcześniej pojawiło się większe zamówienie na oryginalne bukiety kwiatów, trzeba je przygotować jeszcze przed otwarciem sklepu, tak, aby klient mógł je odebrać o umówionej porze i wyjść ze sklepu zadowolony.
Współczesna kwiaciarnia to z resztą nie tylko kwiaty cięte i doniczkowe, ale także sklep z wieloma różnymi przedmiotami do dekoracji wnętrz lub drobnymi upominkami na różne okazje. Dzięki takiemu asortymentowi klient idący na imieniny, urodziny lub inną rodzinną uroczystość zakupi nie tylko bukiety kwiatów, ale także gustowny i niepowtarzalny prezent lub kartę okolicznościową.
Od zmysłu artystycznego kwiaciarki zależy, czy jej oferta przypadnie do gustu jej klientom.

Zobacz: kwiaciarnia internetowa Poznań.