Dbaj o zęby – lecz mleczaki


W dalszym ciągu, w wielu młodych rodzinach panuje przekonanie o tym, że leczenie zębów to ogromny koszt, ból i strach. Zostało nam ono przekazane przez naszych rodziców a im przez ich rodziców. Stomatolog Warszawa Wola. Jest ono jednak błędne i wizyta u lekarza stomatologa, dziś, nie wygląda już tak jak pamiętają to nasi rodzice czy dziadkowie. To samo tyczy się przesądu, że zębów mlecznych nie trzeba leczyć ani o nie dbać, bo przecież i tak wypadną, a na ich miejsce wyrosną nowe – stałe.

Odpowiedzmy więc na pytanie, czy warto leczyć zęby mleczne. Każdy dentysta zdecydowanie odpowie, że TAK! Poniżej wyjaśniamy dlaczego pierwsze zęby naszych dzieci mają znaczenie na późniejszy ich rozwój oraz dlaczego należy o nie odpowiednio dbać.

Tak zwane mleczaki, jeśli nieleczone, mogą powodować wiele dolegliwości bólowych w późniejszej fazie rozwoju jamy ustnej dziecka. Brak odpowiedniej opieki nad pierwszymi zębami naszych dzieci może skutkować ich wczesnym usunięciem, co za tym idzie, może wystąpić zahamowanie rozwoju kości szczęk oraz nieprawidłowym ustawieniem zębów stałych. Dentysta Warszawa Bielany.

Nieleczone zęby mleczne oraz choroby, którymi mogą być dotknięte stanowią bezpośrednie zagrożenie dla zębów stałych, znajdujących się w ich bezpośrednim sąsiedztwie i kontakcie. Dzieje się tak, dlatego, że nowe zęby są słabo zmineralizowane i podatne na wszelkie choroby.

Dyskomfort związany z nieleczonym uzębieniem to nie tylko problemy ulokowane w jamie ustnej. Jako rodzice musimy pamiętać o tym, że nasze dziecko, tak samo jak my, otacza się innymi ludźmi i dziećmi. Stan jego uzębienia ma znaczący wpływ na samoocenę i poczucie własnej wartości naszych dzieci.

Pamiętajmy! Odpowiednia i systematyczna higiena jamy ustne i częste wizyty u dentysty to recepta na zdrowy uśmiech naszych dzieci!

Polecane: śluby i wesela Poznań. Wynajmij salę weselną.